středa 30. října 2013

E.l.f. review

Dobrý večer, mým pár čtenářům. :)
Rovnou k věci - tentokrát je tu review Elfí kosmetiky.

Už dlouho jsem něco od značky E.l.f. (eyes-lips-face) chtěla zkusit, bude tomu pár let. Ještě v Anglii jsem studovala jejich stránky, a nevyhla se nadšení. Názory na produkty byly fajnové, ceny víc než příjemné, ale prostě jsem se k tomu bohužel nikdy nedostala, ať už protože se to finančně nehodilo, tak proto že jsem tou dobou ještě z netu téměř nic nikdy neobjednávala.

Každopádně, po těch pár letech mého nezájmu a zapomenutí, se na youtube objevilo video jedné úžasné krásné divy  - ItsMyRayeRaye, kde rozebírala pár jí zakoupených produktů, a na mě to přišlo zas. A peníze/nepeníze, už jsem neodolala. Jenže ouha - ačkoliv E.l.f. zasílal své balíčky skoro po celém světě, maličká ČR takové štěstí neměla (ačkoliv nechápu, proč do čr nezasílají, když na Slovensko ano). Takže na řadu přišla depka. Náhle ale na štěstí, objevila jsem českou! skupinu na FB na E.l.f. zaměřenou (ve které už jsem mimochodem byla pěkně dlouho členem, a zapomněla) která zboží objednává. Jupí!

Strávila jsem na jejich stránkách celý večer, a částka nákupu v košíku se vyšplhala k výšinám, ze kterých se mi motala hlava! :-O
Ale všechno celkem dobře dopadlo - z asi 25ti (nebo víc) položek jsem vyselektovala asi 7 (což bohužel není moc, bé, snad příště), jednání super, balíček jsem napjatě vyhlížela a za pár dní dorazil. :)

No a konečně - co v něm bylo?


HD Blush - tekutá tvářenka v odstínu Encore


Zkoukla jsem další videa mých oblíbených make-upových gurus, a názory byly vesměs ok, takže jsem se rozhodla, že ji vyzkouším. Ve finále se stejně vždycky vracím k sypkým tvářenkám, ale zvědavost mi nedala. A ty barvy? Fíha. Takže jaká je? VELICE, velice pigmentovaná. Stačí OPRAVDU malé množství, je lepší případně postupně vrstvit, protože barva je vážně výrazná. Na tváře jsem ji zkusila jen jednou, jak říkám, moc se nemůžu dostat k tomu abych začala používat jinou formu tvářenky, ale za ty peníze jsem spokojená, myslím si, že až mě omrzí moje současná, pudrová červená, asi si na ní pomalu zvyknu. :)



All over color stick - multifunkční tyčinka v odstínu Spotlight


Líčidlo 3 v 1. Hmmm. Cena super, víc než super, ale nevěděla jsem k čemu by mi bylo, bylo mi jasné, že konzistence asi bude trošku mastnější, takže oči (hlavně) nebo tváře nepřipadaly v úvahu. Pak jsem si ale všimla i světlých odstínů a bylo mi to jasné - sháněla jsem rozjazsňovač - a za ty peníze mi nebylo líto zkusit právě tohle. Trvalo mi, než jsem si na tyčinku zvykla, ale už jí používám denně. Jemná textura (ano, mastnější, takže se stejně nevyhnu následnému lehkému přepudrování) a pomerančová? vůně. Ale svůj účel plní na jedničku - brada, nos, rty a lícní kosti rozjasní krááásně. :) Jednoznačně můžu doporučit !!!!!!



Eyebrow treat & tame - řasenka a péče o obočí v odstínu Dark


Tohle jsem chtěla taktéž zkusit už dlouho. :) Barevnou řasenku na obočí. Aaano, asi jsem si mohla koupit hnědou řasenku na řasy ale to prostě není ono, hehe. Takže to byl jasný must have. Navíc druhá strana obsahuje pečující, výživový gel. Ten jsem použila jednou. :) Zkusím se polepšit! Ale, co si budeme povídat, zdravotní stav mého obočí je to poslední co mě zajímá. O:) Jediná věc co mě dost šokovala byla ta, že gel je lehce zlatavý! Ale ve finále to nijak nevadí, obočí vypadá hezky. Já řasenku používám po klasickém namalování obočí, abych ho zafixovala a dotónovala, nebo samotný bez předešlého malování pro přirozenější, jen lehce zvýrazněný vzhled. :) Jediné mínus - stále není skladem nejtmavší odstín Deep, který by byl asi k tmavým vlasům lepší. :( Doporučuji ! <3



Mineral ifused face primer - báze pod make-up v odstínu Radiant Glow


Po primeru jsem taky dlouho toužila, u slečny Raye Raye jsem se nechala nalákat, moc si ho chválila. Já ale byla zklamaná. :( Vybrala jsem si zlatavý odstín, abych si na podzim a zimu dodala trochu zlatavého lesku a zdravé barvy. Jenže k mému šoku je třpitivý jako blázen. :( Pokud se opravdu hodně dobře rozetře (samozřejmě malé množství), celkem se to dá, ale kupovat si ho znovu, asi jdu radši do bezbarvé verze. Konzistence krémová, textura celkem fajn, dodá pocit hebké a sjednocné pleti, avšak působí, na už moji občas celkem dost mastou pleť, jakýmsi trošku těžkým, neprodyšným dojmem... dávám mu občas šanci, uvidíme v zimě, až mi nebude teplo opravdu nikdy, a snad zkusím někdy za čas čirou verzi. :) Nerozmlouvám, ani nevnucuju.



All over cover stick - krycí krém v tyčince v odstínu Ivory


Úplně úžasná cena, ovšem korektor je stále zabalený. Čekám až doplácám svůj současný tekutý, a uvidíme, zda se zase po dlouhé době vrátím ke konzistenci tuhé. :) Coming soon...

Dramatic lash kit - umělé řasy stylu dramatického
 

Řasy jsem kdysi používala skoro pořád, stejně jako kon. čočky. Najednou mi začalo obojí moc moc vadit. Ale řekla jsem si, že je zase zkusím, a Elfí si většinou všichni taknějak vychvalovali ! Inu, jedny jsem si vzala. Bohužel přirozený styl, který jsem si šla kupovat, nebyl na skladě, takže jsem zkusila dramatické. A jsou okej. Trošku jsem je musela zkrátit a hodí se spíš někam na večer (ale zase to není bůhvíjaký extrém!) ale asi není nic, co bych jim vytkla. Tuplem za tu cenu! :) Berte.

 Essentials Lipstick - rtěnka v odstínu Flirtatious

 
 Betynka začala ujíždět na rtěnkách! :) Takže tohle byla jasná volba. Super cena, spousta odstínů, kvalita celkem fajn, a hlavně voní! Nevoňavé rtěnky nekupuju. :) Hurá na další odstíny, snad brzo! Takže, směle do nich! Nevytýkám nic!




No, a to bude pro dnešek vše. Snad jen ještě - honem dupkejte na http://elfkosmetika.cz/ !!! A taktéž sledujte fejsbuk, kde budete informováni o všech akcích, slevách, a informacích o dpolnění zboží! :)))))

Přeji dobrou noc, buďte krásní, a koukejte mě trošku šérovat, a doboručovat, ať to nepíšu sama pro sebe. :( :P

pondělí 28. října 2013

Its been a long long time (Etnofest report)

Dobrý večer všem mým zástupům čtenářů !
Dlouhou, moc dlouhou dobu jsem házela bobek na svůj blogísek (hanba mi) ale je to opravdu z pořádných důvodů (stěhování a podobně), člověk občas prostě nemá ani čas ani chuť věnovat se takovýmhle činnostem. :(

KAŽDOPÁDNĚ... s velkým opožděním přináším alespoň krátký report ze srpnového Etnofestu ve Vysočanském parku. Pořádá se už několikátým rokem, vždy koncem léta, a ačkoli by v mých očích mohl být o něco větší, různorodější a víc akční, ale sic vstup je zdarma, za návštěvu určitě stojí. :)


Pro ty, co neznají - čeká nás spousta stánků z celého světa - tradiční pokrmy, šperky, dekorace, oděvy, talismany... K tomu živá hudba, taktéž odevšaď :) nebo taktéž módní přehlídky a taneční vystoupení.


 Návštěvníci taktéž byli všech barev a národů, ač většina z nich byla... menšina? Nálada byla jako vždy skvělá, počasí fajn a všichni okolo se zdáli býti spokojení, šťastní a plni zvědavosti.


Co mě mrzelo tentokrát nejvíc, bylo to, že jsem s babičkou nikde nesehnala naše milé africké fufu a egusi. A že mě to tentokrát tolik nechytlo, ale to bude asi dost tím, že ačkoli je akce až do 22:00, už to v podvečer nebylo tak živé jak jsem čekala.
Každopádně - za rok zas! :) Stojí to za to!

Jo a... chce to s sebou přecijenom alespoň nějaký peníz - ceny sice nejsou přehnané, ale sic se většina pokrmů a nápoju (nevelkých porcí) pohybuje okolo 30-40Kč a víc, a je OPRAVDU co ochutnávat, čím víc kaček s sebou, tím líp. :)